Alışveriş sepetiniz boş!
  • Türkçe
  • English
Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun. Facebook ile Bağlan


İade Şartları

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

 

 

İade Şartları

 
Satın alınan ürünü tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirligini bozmadan teslim tarihinden itibaren otuz (30) günlük süre içinde iade edebilirsiniz. Ancak ürünü teslim ederken ürünün faturası, ambalajı, varsa aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslimi gerekmektedir. Bu kurallardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmez.
 

Ürünün, iade şartlarına uygun şekilde iade edilmesi halinde ürün tutarı iade edilir. Yapılan iadenin hesabınıza yansıması ise çalıştıgınız bankaya göre 1-3 hafta sürmektedir.

 

Ürünü göndermeden önce iade talebinizi ''İletişim bilgileri'' bölümünde bulunan formu detaylı doldurmanız veya patenci.com.tr@gmail.com adresine bildirmeniz gerekmektedir. Bu form tarafımızca incelenerek tarafınıza onay verilecektir. Bu onayı aldıktan sonra ürünü iade ediniz.

 

Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünlerde kargo ücreti gönderene aittir.

 

 

İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.

1- İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yer alan iletişim bilgileri dogrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler kabul edilmeyecek ve müşteriye geri gönderilecektir.

2- Ürünlerin kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.

3- İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren onbeş (15) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.


4- Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için 1 haftalık geri alım süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir.

 

 

5- Ürünü teslim alırken, teslim eden kargo firmasının yanında kontrol ediniz. Sevkiyat esnasında zarar gördüğünü düşündügünüz ürünü/ürünleri teslim almayınız. Ürün/ürünler zarar görmüş ise kargo yetkilisine tutanak tutturunuz.

 

6- Ürünü teslim ederken ürünün faturası, ambalajı, varsa aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslimi gerekmektedirBu kurallardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmez.


 

 

Ayıplı Ürünler

 

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4.Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan bekledigi faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren otuz (30 gün) içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir” .

 

Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.


Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

 

Ürünü göndermeden önce iade ve degişim talebinizi ''İletişim bilgileri'' bölümünde bulunan formu veya patenci.com.tr@gmail.com detaylı doldurarak bildirmeniz gerekmektedir. Bu form tarafımızca incelenerek tarafınıza onay verilecektir. Bu onayı aldıktan sonra ürünü iade ediniz.


Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı veya üreticisi tarafından düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının oldugu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.

 


Cayma Hakkı

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 'nin 8. Maddesine göre, müşteri, "Ürünü teslim aldıgı tarihten itibaren yedi gün( 7 gün ) içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” . Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.

 

 

 

 

 

 

Ürün Değişimi

 

Sitemizde yer alan ürünler, sınırlı sayıda stoklarla satışa sunuldugundan başka bir ürün ile degişim yapılamamaktadır. Ancak dilerseniz; seçeceginiz yeni bir ürünü vakit kaybetmeden satın alabilir, veya cayma hakkınızı kullanarak iade talebinde bulunabilirsiniz.