Yeni Bloglar
Alışveriş sepetiniz boş!
Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun. Facebook ile Bağlan


Yeni Bloglar

Rss
Yazan: patenci Yayınlayan: Tekerlekli Paten Görüntüleme: 1358 Yorum: 0

Tekerlekli patenler barındırdıkları özellikler, kullanım amaçları ve kullanılacak yüzeye göre çeşitlilik göstermektedir. Fitness Patende tekerlekli patenler arasında yer alan bir paten çeşididir. Genel olarak engelin olmadığı ve engebelerin bulunmadığı düz zeminlerde kullanılan türlere Fitness Paten denmektedir.

Devamını Oku
02 May / 2016

Qads Patenler

Yazan: patenci Yayınlayan: Tekerlekli Paten Görüntüleme: 1485 Yorum: 0

Tekerlekli paten modellerinden olan Quads patenler, ‘dört tekerlekli paten’ ismiyle de anılmaktadır. Bu paten çeşidini diğer patenlerden ayıran en önemli fark tekerleklerin diziliş şeklidir. Tekerlekler diziliş yapısı olarak; önde 2 arkada 2 tekerlek olmak üzere 4 tekerlekten oluşmaktadır.

Devamını Oku
Yazan: envr Yayınlayan: Görüntüleme: 28330 Yorum: 0

Bot ve tekerlekten oluşan parçalarla ‘tekerlekli paten’ olarak anılan patenler, ulaşım aracı ve spor dalı amaçlı değerlendirilmesinin yanı sıra, eğlence, hobi amaçlı kullanımda da rağbet görmektedir.

Buz pateni, buz hokeyi ve tekerlekli paten olarak üç gruba ayrılan patenlerin alt çeşitleri de azımsanmayacak düzeydedir.

Sık sık sokakta karşılaştığımız ulaşım ve aktivite aracı olan patenler, sağlığınız için de fayda sağlar. Pateni profesyonel bir biçimde süren sporcularda dahi olası düşmeler ve sakatlıklar meydana gelebilmektedir.

 

Tekerlekli paten almak istiyorsanız başlangıçta seviyenize uygun olanları tercih etmelisiniz. Şayet ilk kez kullanacaksanız Fitness paten çeşitleri ilk başlangıç için doğru bir seçim olacaktır. Ayak numaranız ile uyum sağlaması da rahat sürüş için önemlidir.

Olası düşme ve kazaları da göz önünde bulundurarak edineceğiniz, paten kaskı, paten dizliği, paten dirsekliği gibi ekipmanlar, sağlığınızı korumada önemli rol üstlenirler. Paten için ayak numaranıza uygun olanı seçeceğiniz gibi ekipmanlar için de bedeninize uygun olanı tercih etmelisiniz.  

Devamını Oku
26 Jan / 2016

Agresif Paten Nedir?

Yazan: envr Yayınlayan: Görüntüleme: 2636 Yorum: 0

Paten kayma sporunu profesyonel anlamda icra eden sporcuların tercih ettiği agresif patenler, yokuşlardan, rampalardan ve trabzanlardan kaymak için kullanılmaktadır. 

Devamını Oku
Yazan: envr Yayınlayan: Görüntüleme: 1328 Yorum: 0

Tekerlekli Paten kaymak, çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine büyük katkı sağlamaktadır. Tekerlekli paten sporu açık havada yapıldığından dolayı çocukların kan akışını hızlandırmakta, vücutlarının sağlıklı gelişiminde rol oynamaktadır.

Devamını Oku
Yazan: patenci Yayınlayan: Görüntüleme: 2558 Yorum: 0

Paten kullanmaya yeni başlayacak patenseverler için aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını makalelerimizde bulabileceksiniz.

Paten satın almadan evvel, ne tarz bir paten istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Eğer bu konuda emin değilseniz ve yeni başlayacaksanız, başlangıç seviyesi için uygun olan Fitness Patenler’i önermekteyiz. Spor yapmak isteyenler, sahilde gezintiye çıkmak isteyenler için ideal paten türüdür. Fitness patenler ile basit atlamalar, dönüşler gibi küçük hareketleri yapabilirsiniz fakat yüksek yerlerden atlamak, sıçramak için uygun değildir.

Paten satın alırken ayak numaranız da önemlidir. Bir numara küçük yahut bir numara büyük paten almanız tavsiye edilmemektedir. Ayak numaranıza uygun olan pateni almanız, patenin ayağınızı ve ayak bileğinizi kavraması dengede durabilmeniz, kendinizi rahat hissetmeniz açısından büyük rol oynar. 

Devamını Oku